Zhodnocení uplynulého roku

Činnost členů představuje každodenní starost o naše čtyřnohé kamarády - koně, příprava a organizace tábora pro děti z řad nejširší veřejnosti a jezdeckého kroužku, který probíhá každý pátek pro děti od 6 let. Kroužek nyní navštěvuje 30 dětí.

V loňském roce jsme pořádali pro děti z kroužku i dvě víkendová soustředění, kde si užily spousty her v přírodě a dále výlet do Slatiňan na akci Den koní s doprovodným programem, spojený s návštěvou zámku koní a prohlídkou hřebčína v Kladrubech. Letní prázdniny pak dětem umožňují prožít prázdniny v sedle na Letním dětském táboře v Řídelově. Pobyt v přírodě s koňmi umocnilo i krásné slunečné počasí.

V loňském roce jsme se zúčastnili několika jezdeckých stáží a příprav na závody, které pak přinesly několik závodních úspěchů. V květnu děti z jezdeckého kroužku závodily na Dětském jezdeckém dnu JK Niss, kde se mnohokrát umístily v různých soutěžích od zručnosti, slalomu až po parkurové skákání - kde excelovala naše Nikola Adámková (10 let) s poníkem Dráčkem. Rozhodčí nám pochválili i přípravu této nadějné dvojice. Na podzim na závodech v JK Niss získala Nikola s Dráčkem v drezuře Z1 a Z2 hned dvě 5. místa v konkurenci mnohem starších závodnic a velkých koní.

Nejúspěšnějším jezdcem stáje se stal bezkonkurenčně Zbyňek Herkner. V Humpolci s Barunkou získali 2. místo v parkuru ZM, v Havlíčkově Brodě se s Bucefalosem umístili v drezuře Z na 1. místě, a to byl jejich úplně první start! Dále se umístil v drezuře Z s Barunkou na 3. místě a v parkuru L obsadili další krásné 3. místo. Ve Dvorečku s Barunkou v drezuře L 3. místo a s Landií v drezuře Z1 a Z2 dvě pátá místa. V Květnově s Barunkou vyhrál Zbyněk v Z parkuru 1. místo. Celkově se umístil v Drezurním poháru Vysočiny na krásném bronzovém 3. místě! Vzhledem k tomu, že výše uvedení koně začínají teprve svoji sportovní kariéru, máme se do budoucna, při troše štěstí, na co těšit!

Úspěchy dalších jezdců stáje - Danielová Milena se Siránem v drezuře Z – 2. místo a v Humpolci na lize škol v parkuru ZM 4. místo. V JK Niss 4. místo Aneta Betinská se Sunlightem v drezuře Z.

Škoda, že se nepodařilo uspořádat Jezdecký den v Třešti, pak bychom se mohli dočkat určitě i hezkých výsledků na domácí půdě. Pozemek, který je v majetku Města, kde dosud závody probíhaly, zatím nevyhovuje předepsaným kritériím a nepodařilo se ani najít náhradní prostory, kde bychom mohli akci zrealizovat.      

Začátkem října jsme pořádali pro veřejnost Den otevřených dveří u nás V Klínarce, kde soutěžily děti z jezdeckého kroužku v jízdě zručnosti. I když to byla soutěž pouze domácích, bojovaly s velkým nasazením. Rodičům i ostatním divákům se pak děti hrdě předvedly při výcviku na jízdárně v ukázkách drezury a parkurového skákání. Vyvrcholením byla Velká třešťská steeplechase. Překážkový dostih pro děti bez koní, kde odměnou jsou opravdové stuhy - floty za vítězství – zlatou za prvenství získal loni Kryštof Masheter (9 let).

Vánoční besídkou s dětmi jsme ukončili loňský rok, byl dobrý a věříme, že tento bude ještě lepší. Společná činnost, která navíc baví a přináší radost malým i velkým, je cílem našeho klubu. Je dobře, že stále více dětí nachází potěšení v kontaktu s tímto nádherným tvorem, jakým kůň bezesporu je.

Současně tímto děkujeme všem, kteří nám s naší činností pomáháte a fandíte!

Za členy Jezdeckého klubu – Jana Jančová

Galerie: