Bára oslavila 27. narozeniny

Bílá klisna Bára, narozena 10. ledna 1987, oslavila úctyhodné 27. narozeniny. V současné době si plně užívá zaslouženého stáří ve výběhu v "důchodové skupince". Spolu se svým nejmilejším Dinnem a přáteli Jordánem a Ferdou podnikají výlety po výběhu nahoru a zase zpět, občas ji navštíví dcera Barunka s přáteli a často na ni volá z vedlejšího výběhu nejmladší syn Bucefalos.

Dost už nadsázek, zavzpomínejme na Báry život..

 

Chovatelem klisny bylo JZD Modletice, po hřebci Quoniam VII, z matky 654 Bornea po plnokrevném 5076 Belendek. V roce 1994 byla zakoupena JK Třešť, co se dělo mezi touto dobou, je otázkou. Bára byla již v 94 roce připuštěna hřebcem Ramiro 94 a dala bílou klisnu 54/196 Batika. Poté přicházela další hříbata (bělouš 56/262 Bonton, vraný 56/274 Borneo). Od roku 2001 se JK Třešť přestěhoval do areálu V Klínarce, kde Bára v roce 2007 porodila také bílou klisnu 56/512 Barunka a o dva roky později své poslední hříbě, bílého hřebce 16/771 Bucefalos-T. Někteří Bářini potomci nebyli v PK zapsáni, celkem ale dala 9 hříbat.

Od roku 2012 je Báry šťastnou majitelkou Klára Štorkanová.

Bílým koněm, který do Třeště každoročně přiváží sv. Martina, byla asi 6x právě tato Bára, která má za svou sportovní kariéru vychozené drezury st. Z a parkury st. Z. Jako "matka z povolání" předává hříbatům kromě časté bílé barvy také dobrou mechaniku pohybu, výborný exteriér a dobrý charakter. Potomstvo sportovně svou matku předčilo - plemenná kniha udává drezury st. L a parkury st. S. Věříme, že toto ale nejsou konečné výsledky :)

 

Báro, užívej si i nadále života se stejnou energií, jako doposud!